Новини ЗНО-2018

Пробне ЗНО-2018

Реєстрація учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться
09 і триватиме до 31 січня 2018 року.

Кожен зареєстрований учасник зможе взяти участь у пробному ЗНО
з української мови та літератури (24 березня),
а також у одному із запропонованих предметів
за вибором (31 березня): історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мов.

Терміни проведення ЗНО-2018

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні

З 06 лютого по 19 березня 2018 року.

Вносити зміни до реєстраційних даних учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 02 квітня 2018 року.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме
з 22 травня по 13 червня 2018 року.

Тестування відбудуться:

- з математики – 22 травня,

- з української мови і літератури – 24 травня,

- з іспанської, німецької, французької мов – 29 травня,

- з англійської мови – 01 червня,

- з біології – 04 червня,

- з історії України – 06 червня,

- з географії – 08 червня,

- з фізики – 11 червня,

- з хімії – 13 червня.

8 вересня набуває чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 31.07.2017 № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», що регулює проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання пройде з одинадцяти предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

– українську мову і літературу;

– математику або історію України (на вибір учасника);

– ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженимнаказомМіністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».

У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Особливості ЗНО -2018

Програми зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року

Зовнішнє незалежне оцінювання 2018 року буде проводитись за програмами затвердженими наказом Міністерства освіти і науки № 77 від 3 лютого 2016 року. Програми зовеішнього незалежного оцінювання містить вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників ЗНО з одинадцяти навчальних предметів та конкретизують, що повинен знати та вміти випускник в межах визначених тематичних розділів з предмета.

Характеристика сертифікаційних робіт
з навчальних предметів ЗНО
На сайті УЦОЯО у розділі «Предмети ЗНО»розміщено актуальні характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю та програми зовнішнього незалежного оцінювання. Пропонуємо ознайомитися з інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.
(за матеріалами сайту http://testportal.gov.ua)